понеділок, 31 жовтня 2022 р.
четвер, 27 жовтня 2022 р.
середа, 26 жовтня 2022 р.
вівторок, 25 жовтня 2022 р.
понеділок, 24 жовтня 2022 р.
неділя, 23 жовтня 2022 р.
пʼятниця, 21 жовтня 2022 р.
Консультація:"Тварини вдома".
Тварини вдома
Тварини в будинку- це важливий фактор виховання дітей. Вони сприймають навколишній світ та реагують на нього, вони - неповторні, своєрідні, мають яскраву специфіку, як у зовнішньому вигляді, так і в поведінці. Спілкування з тваринами робить нас чуттєвишими, добрішими.
Дитина, яка допомагає доглядати за домашнім улюбленцем набуває не тільки трудові навички, а й усвідомлює власну значимість - адже віна бере участь у справжніх дорослих справах, турбується про живу істоту.
Спілкування з тваринами, якщо воно відбувається безконтрольно, може принести не тільки користь, але і шкоду розвивається особистості дитини. Ставлення дитини до тварини, її цілеспрямовані дії можуть виявитися неправильними в силу цілого ряду причин. Насамперед, дитина не знає, що можна робити і що не можна, що для тварини шкідливо, а що корисно. Тварини сильно розрізняються між собою не тільки зовнішніми особливостями, але і способом життя, поведінкою, ступенем звикання до людини. Зрозуміло, що за рибками і птахами можна спостерігати, з кішками і собаками - грати.
Акваріум з рибками, якщо він міститься за правилами акваріумістики, являє собою дуже цікаве і гарне видовище. Дітей 5-6 років можна залучати до догляду за акваріумом: періодично доручати чистити дно сміттєзбірником, витирати зі стінок наліт, протирати їх зовні; підтримувати блюдце при заливанні або частковій зміні води. Великий інтерес викликають у дитини нові мешканці акваріуму: незнайомі рибки, равлики.
В домашніх умовах нерідко тримають птахів. Найчастіше канарок, папуг. Вони швидко звикають до людей. Догляд за ними не складний, але більш відповідальний, ніж догляд за рибами. Птахи не переносять голод, брудний посуд, протяги. Вони дуже полохливі. До птахів слід ставитися обережно і дбайливо. Перший час дорослий повністю бере на себе догляд за пернатим мешканцем, а дитина спостерігає і запам'ятовує, що і як треба робити, вчиться спокійно вести себе біля птаха. Поступово дитина починає допомагати дорослим у догляді за птицею: миє годівницю, поїлку, наливає чисту воду, кладе корм. Дитину слід навчити бачити красу пташки у всіх її проявах.
Перебування, яких би то не було тварин у вашому будинку не можна порівняти з присутністю в ньому собаки або кішки, цих унікальних чотирилапих, які знаходяться в особливих відносинах з людиною. Їх з серйозними намірами заводять дорослі члени сім'ї
Достоїнствами собаки є її розум, відданість господареві, хороша здатність до навчання. Кішка приваблює своєю красою, витонченими пропорціями тіла і граціозними рухами. Завжди ретельно вмита, пухнаста, муркотлива і ласкава, вона є частиною домашнього затишку. Вони мають статус «братів наших менших», їх потрібно не тільки оберігати і оточувати турботою, але й шанобливо з ними звертатися. Якщо в будинку живе кішка і собака, дитина повинна правильно вести себе з ними. Найголовніше - навчити дитину правильному поводженню з тваринами: м'якості і неназойливости, вмінню рахуватися з бажаннями чотириногого друга, відчувати його стан.
четвер, 20 жовтня 2022 р.
середа, 19 жовтня 2022 р.
Консультація для батьків "Чи потрібен дитині денний сон?"
Вікові особливості дітей виявляються в тому, що діти, стаючи старше, все менше хочуть спати. Але не варто забувати про те, що денний сон дуже важливий, як для трирічного малюка, так і для дитини п'яти років.
Питання "Спати чи не спати вдень?" - Є актуальним практично в кожній сім'ї, де є діти п'яти років. Малюки категорично відмовляються від денного сну, і багато батьків часто погоджуються з ними. Але чи правильно вони вчиняють?
Вчені провели ряд досліджень, щоб дізнатися, що ж відбувається з мозком сплячого малюка. Електроенцефалограма показує, що активність рухів нервових імпульсів по відростках нейронів мозку у новонародженої крихти практично така ж, як і у дорослого. У віці 2-3 років діти дуже допитливі і пізнають світ з величезним інтересом. Отримуючи масу інформації щодня, мозок дитини повинен обробити її, до цього процесу підключається пам'ять. Чим менше малюк, тим більше він повинен дізнатися і запам'ятати, і відповідно, це величезне навантаження для мозку. Фахівці довели, що маленький мозок не знає спокою ні уві сні, ні наяву. Тому денний сон дуже важливий для дитини.
За даними досліджень педіатрів та опитувань вихователів у дитячому садку, діти, які сплять вдень, ведуть себе більш активно.
Також зазначено, що більшість цих діток значно випереджають своїх ровесників з розвитку, вони легше запам'ятовують і засвоюють нову інформацію. Навіть за фізіологічними параметрами вони більші і вище однолітків. А також нічний сон у діток, які не відмовляються від денного відпочинку, значно спокійніше. Вся справа в тому, що перезбуджений малюк, який не мав денного сну, не може відразу розслабитися і спокійно заснути. Він часто мучиться від кошмарних снів і страхів.
Батькам варто врахувати ще один важливий факт. У міській квартирі, побудованої з цегли та бетону, сон повинен бути більш тривалим, ніж у сільській хаті на свіжому повітрі. Під час сну наш мозок виробляє спеціальний білок, який захищає організм від негативних факторів, в тому числі і від екологічних.
Тому, якщо у вас є можливість відправити свою дитину в село на літні канікули - скористайтеся нею!
вівторок, 18 жовтня 2022 р.
понеділок, 17 жовтня 2022 р.
Консультація для батьків «Як виховати щедрість у дитини або як навчити ділитись»
Дуже часто я чую від мам маленьких дітей історії про те, що їхні діти жадібні, не вміють і не хочуть ділитись іграшками. Справді є період розвитку малечі, а саме від року до 3,5, коли вони не готові нікому давати свої речі. Це зумовлено декількома факторами, по-перше, в такі моменти дитина починає усвідомлювати принцип «приватної власності», тобто дитина починає розуміти що у кожного предмета є власник, і тільки він має право розпоряджатися ним. По-друге, часто діти в такому віці мають досить розмиті межі, а тому розповсюджують своє «Я» на улюблені іграшки, а спробу відібрати в них предмет вони розцінюють як зазіхання на них самих. В такі моменти не треба змушувати дитину віддавати власні речі. Насправді ми можемо навчити дітей ділитись! І ключове слово тут – «навчити», оскільки діти егоцентричні по натурі і тому небажання комусь давати свої речі цілком природна якість. Притримуючись наступних порад ви зможете виховати в дитини БАЖАННЯ ділитись і таку гарну якість як ЩЕДРІСТЬ.
Отже, ще раз наголошую, що мета в нас не змусити дитину поділитись, а стимулювати ЗАХОТІТИ це зробити.
1.Пропонуйте ділитись іграшками. Мова йде не про ситуації, в яких назріває конфлікт, коли інша дитина забирає іграшку, а ваша відстоює! Пропонуйте ділитись просто так, коли діти не сваряться за іграшки, а граються разом. До того ж, якщо ви поясните дитині, що ділитись означає не віддавати річ назавжди, а лише на певний час з її обов’язковим поверненням назад, малеча стане частіше давати свої речі.
2. Навчіть фразам, які висловлюють щедрість. Часто, коли ви просите малечу поділитись, вона банально не знає що і як сказати. Цілком нормально, якщо ви скажете малюкові «Синок, можеш сказати Дмитрику – «Візьми погратися ось цією машинкою, а потім мені віддаси»». Із власного досвіду можу сказати, що цей спосіб досить дієвий.
3. Заохочуйте дитину до самого процесу розподілу. Чи то під час гри, чи то під час обіду чи прогулянки по магазинах допомагайте малюкам чесно, по-справедливому ділити речі, предмети, їжу.
4.Розповідайте про переваги, які отримає той хто ділиться: можливість погратися чужою іграшкою, прихильність дітей внаслідок якої малюка будуть із задоволенням запрошувати до гри і т. д.
5.Поважайте право власності дитини. Тобто завжди питайте дозволу перш ніж користуватись речами малюка, дякуйте. Так дитина навчається поважати свою і чужу власність.
6.Навчіться спокійно приймати відмову вашого малюка. Дійсно, дитина має право не давати власні речі і коли вона зрозуміє, що ви цілком нормально до цього ставитесь, в неї не буде потреби постійно всіх переконувати у тому що дана річ дійсно її.
7.Хваліть за прояв щедрості та виявлене бажання ділитись. При цьому обов’язково опишіть, що зробив малюк і до яких наслідків це призвело, наприклад, «Максим тепер щасливий оскільки ти дав йому свій вертоліт», «Тетянка тепер поділиться з тобою своїм м’ячиком»…
8.І на останок, показуйте власний приклад прояву щедрості. Діліться з подругами, іншими дітьми, рідними так щоб малюк бачив і чув як ви це робите.