вівторок, 31 жовтня 2023 р.
понеділок, 30 жовтня 2023 р.
Батьківські збори:"Книга в житті дитини".
Батьківські збори « Книга в житті дитини»
Значення книг для дитини дуже велике. Книги служать для того, щоб розширювати уявлення дитини про світ, знайомити його з речами, природою, усім, що його оточує.
Саме батьки читають дитині його перші книги, впливають на формування його переваг і читацьких смаків.
Читати потрібно разом з дитиною. Коли систематично книги читаються вголос, то з часом дитина починає розуміти структуру твору: де початок і кінець твору, як розвивається сюжет. У дитини розвивається логічне мислення. Завдяки читанню дитина вчиться правильно складати речення, його словниковий запас розширюється, розвивається уява. Крім того, у дитини формується вміння слухати, а це дуже важлива якість.
Досвід показує, що ті діти, яким читали книги в дитинстві, розповідали казки, ставши дорослими, багато читають. Читання допомагає дитині краще пізнати рідну мову, розвиває фантазію.
Вважається, що читати не люблять саме ті діти, у сім'ях яких не було традиції читання вголос. Погано так само, коли дитину змушують читати в ранньому дитинстві, очікують від нього великих успіхів, це може відбити бажання у дитини до читання. Не відмовляйте дитині, коли він просить послухати, як він сам читає.
Діти мають величезну потребу, щоб батьки читали їм вголос. Для благополучного розвитку дитини сімейне читання дуже значимо, і не тільки поки дитина сама не вміє читати, але і в більш пізньому віці. Діти з нетерпінням чекають, коли ж у мами чи тата знайдеться для них час.
Щоб дитина росла психічно здоровим, йому необхідно повноцінне спілкування з батьками, особистісне спілкування, коли увага приділяється йому повністю І спільне читання дає таку можливість.
Книга впливає на моральні ідеали дитини, формуючи його цінності. Герої книг здійснюють різні вчинки, переживають різні життєві ситуації, співзвучні з світом дитини чи невідомі йому. На прикладах ситуацій, в які потрапляють герої книг, дитина вчиться розуміти, що таке добро і зло, дружба і зрада, співчуття, борг, честь. І завдання батьків допомогти побачити відображення цих цінностей в житті дитини.
Маленькі діти люблять книги, для них це - розвага, цікаві історії, красиві картинки і просто заспокійливий звук маминого голосу. Книги для найменших обов'язково повинні містити барвисті ілюстрації та короткі зрозумілі історії. Зараз книги для найменших читачів - нерідко виконують ще й функцію іграшок. У них можуть бути зав'язки, аплікації і отвори, в які можна просунути пальчики. У цьому немає нічого поганого, впевнені дитячі психологи: такі книги-іграшки привчають дитину до того, що будь-яка книга - цікавий світ, наповнений пригодами.
Поради, які допоможуть у вихованні любові до книг:
Даруйте книги дітям. Цим Ви даєте зрозуміти, що книги – особливі.
Доки дитина росте, показуйте їй малюнки та збірки оповідань. Кольори і форми вразять її, а слухання веде до вивчення.
Регулярно відвідуйте бібліотеку. Дозвольте дітям вибирати книги самостійно.
Читання перед сном повинно стати регулярною сімейною традицією. Якщо для читання будуть вибрані правильні книги, то навіть старшим дітям буде цікавим читання вголос.
Пам’ятайте про поезію! Короткий вірш – це найкоротший спосіб привернути увагу на деякий час.
Заохочуйте дітей до читання вголос в той час, коли ви готуєте, прасуєте, шиєте, займаєтесь приготуванням інші тощо.
Використовуйте телебачення, щоб привернути увагу до читання. Більше читайте про людей, країни і різні речі, котрі цікавлять вашу родину по телебаченню.
Тримайте вдома безліч матеріалу для читання. Зберігайте дитячу літературу на нижчих полицях, щоб діти могли її легко дістати.
Нехай ваша дитина побачить Вас за читанням. Розмовляйте про те, що читаєте.
❤️❤️❤️❤️5 способів зробити процес читання цікавим🌼🌼🌼🌼🌼
Часто діти схильні думати про читання, як про рутинне заняття. Вони вважають, що це те, що вони повинні робити для школи або щоб догодити своїм батькам, але не для отримання задоволення. Чим швидше ми змінимо такий спосіб мислення, тим швидше це принесе свої плоди.
1. Створіть затишне місце для читання
Якщо у вашої дитини є особливе місце, то варто покласти там декілька книг, тоді дитина автоматично буде йти туди, захопивши собою ще якусь книгу. Спеціаліст з читання Раян Кроулі каже, що необхідно дозволити дитині зробити це місце істинно своїм. «Надання права володіти цим місцем зі своєю невеликою бібліотекою книг і ковдр забезпечить дітям простір для відпочинку. Багато маленьких дітей люблять перетворювати шафу в своє затишне місце », – каже Кроулі.
2. Відвідуйте бібліотеку раз на тиждень
У бібліотеці проводяться невеликі презентації щотижня, коли читають книги дітям. Іноді вони навіть розігрують невеликі вистави для дітей. Крім того, відвідування бібліотеки дозволяє дітям знаходити книги, які їм цікаві найбільше. Ці вистави в бібліотеці ідеально підходять для дітей, які не особливо захоплені читанням. Почути історію голосом читця і спостерігати гру акторів – відмінний спосіб оживити книжкову історію.
3. Читайте разом
Дітям набагато цікавіше читати, коли вони читають з батьками. Відмінний спосіб поділитися обов’язками з читання полягає в тому, щоб дитина читала одну сторінку, а ви – наступну. Читайте виразно і з правильною інтонацією. Використовуйте емоції і хвилювання в своєму голосі, і незабаром Ваша дитина буде читати так само.
4. Задавайте питання
Діти люблять ділитися тим, що вони знають. Коли вони читають, задавайте їм питання про те, що відбувається в книзі. Запитайте, хто головний. Запитайте їх в чому проблема в історії. Попросіть їх описати суть книги. Ці вміння дуже допоможуть дітям в школі.
5. Зберігайте перелік прочитаних книг
Книжкова історія – це простий спосіб відслідковувати, які книги діти вже прочитали. Вони також можуть дати загальне розуміння того, що дитина думає про книгу. Через деякий час вона буде знати своїх улюблених авторів і які типи книг їй подобаються найбільше.